O firmě
 

Storchenwiege je rodIng. Günther Schwartzer, zakladatel firmy inná firma, kterou v roce 1996 založil textilní inženýr Günter Schwartzer, poté co vyrobil první šátek pro svou vnučku Annu. Anna je také první vzor, který se začal vyrábět. Cílem byl od začátku šátek dost jemný pro novorozence, ale také dost pevný pro těžké batole. Šátek na kterém by se dobře vázal uzEl, který by byl tvarově stálý a v úvazu nepovoloval. A to se také povedlo.
Šátky Storchenwiege si získaly mnoho spokojených zákazníků v Německu, celé Evropě a nakonec i po celém světě. Jsou to jedny z nejlépe hodnocených šátků na všech diskuzních fórech o nošení.
Firma je od roku 2009 v rukou dcer pana Schwartzera a sídlí v Drážďanech. Zapojuje se intenzivně do dění v oboru péče o dítě, účastní se kongresů porodních asistentek, laktačních poradkyň i veletrhů.
Jako tradiční německá firma si Storchenwiege zakládá na kvalitě. Šátky jsou od kompletně vyrobeny v Německu, konkrétně v Sasku, v oblasti s velkou tradicí textilní výroby.

Na českém a slovenském trhu zajišťujeme výhradní zastoupení značky Storchenwiege od roku Ulrike Kaul , Claudia Dix a Anna Pohořálková na veletrhu v Kolíně nad Rýnem2005 . V té době byla nabídka šátků na nošení na českém trhu velmi skromná a německé šátky s sebou přinesly novou kvalitu. Důležité byly také precizně vypracované návody na vázání, díky kterým se maminky učily vázat sofistikovaněji, ale vlastně také mnohem jednodušeji. Obchodní zastoupení značky Storchenwiege je od začátku spojeno s provozem obchodu V BAVLNCE, který nabízí zákazníkům široké spektrum pomůcek pro rodiče, které spadají do rámce podpory empatického a kontaktního vztahového rodičovství. K šátkům si u nás můžete zakoupit také funkční oblečení a jiné praktické doplňky (ledvinky, bundy atd.).
Od roku 2013 nabízíme také školení poradkyň vázání šátku V BAVLNCE, jemuž jsme věnovali samostatné stránky. Spolupracujeme s klinickou psycholožkou Michaelou Mrowetz, velkou propagátorkou nošení dětí na těle jako prostředku budování pevných láskyplných vazeb v rodině.
Výhradní zastoupení značky Storchenwiege v ČR a SR pro vás zajišťují Anna a Vlastimil Pohořálkovi, rodiče čtyř nošených dětí a majitelé obchodu V BAVLNCE. 
Anna a Vlastimil Pohořálkovi s dětmi